Skocz do zawartości

Enerr Black Deep

Typ sprzętu: Inne

Producent: Enerr

Model: Black Deep


Dobry

(4/5)


(4/5 na podstawie 3 opinii)

sprzet

(Konto usunięte) Gość

Data dodania: 22 wrzesień 2009


(Konto usunięte) Gość

Data dodania: 22 wrzesień 2009

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • + idealnie czarne tło + doskonała makro i mikrodynamika, świetny timing + precyzyjna, stabilna lokalizacja źródeł dźwięku + wysoki poziom neutralności + czystość dźwięku
  • - koncentracja zdarzeń na pierwszym planie, ograniczone poczucie głębi - dość techniczny, ubogi w alikwoty charakter prezentacji, wrażenie pewnej sterylności - pewna monotonia prezentacji, brak różnicowania nagrań

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: sprzęt posiadany kiedyś

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: pożyczony do odsłuchów

Ile zapłaciłeś/aś?: nie kupiłem

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Nie kupiłem, odstaje klasą od EG czy Nordosta

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Electraglide: Epiphany, Epiphany X.2, Epiphany X.3, Genghis Khan, Ultra Khan, Reference Glide Silencable: Symphony, Wizzard Heavens Gate: Ultra Silence, Silver Signature, Red Rocket Nordost Valhalla

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: testowany w zestawie Wadia + dzielone ARC najlepsze efekty na końcówce lampowej

Opinia:

Brzmienie dość twarde, bardzo dobitne, skoncentrowany na tonach podstawowych. Porównanie do sieciówek typu HG Ultra Silence ukazuje ciemniejsze tło i bardziej punktowy charakter prezentacji ale odbywa się to kosztem pewnego ograniczenia poczucia trójwymiarowości dźwięku, kreacja przestrzeni jest mniej sugestywna. Świetna kontrola i wykop, wielki potencjał dynamiczny: „duży amperaż”. Bardzo duża szybkość; koncentracja na fazie ataku i artykulacji kosztem oddania alikwotów; powodująca wrażenie skracania wybrzmień. W konsekwencji dość techniczny charakter dźwięku, świetna precyzja, wysoki poziom neutralności, wielce poprawny formalnie, czysty dźwięk bardzo ofensywnie wchodzący do pokoju odsłuchowego. Wydarzenia na scenie zbliżone do słuchacza. Idealny kabel do mało dynamicznej i rozmytej końcówki lampowej.


jarek123456

Data dodania: 20 grudzień 2007

jarek123456

Data dodania: 20 grudzień 2007

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • przestrzeń, dynamika, lekkość
  • hm... obnaża słabość innych elementów toru dźwięku w sposób bezlitosny

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Krell250. MsIntosh 6450, Audio Note Lexus, Triangle Cimete

Opinia:

Do ewentualnego zakupu kabla zasilającego podszedłem jak do jeża - z dużą ostrożnością i jeszcze wiekszą dozą nieufności. Po prostu nie wierzyłem, że ten elemnt może znacząco coś zmienić. Byłem w błedzie - po podłączeniu do Krella wzosła ... dynamika i głośność ! Dźwięk stał się nieprawdopodobnie przestrzenny - do tego stopnia, iż do tej pory miałem niewiele płyt posiadjących tą cechę: w tej chwili mam niewiele płyt które NIE mają przestrzeni (monitorki błyskawicznie nikną). Bas stał się bardziej sprężysty, zwiększyło się jego dolne pasmo. A co z minusem - pojawiła sie dziura pomiędzy wysokimi a najwyższą średnicą. Triangle nie spisały się - martwi mnie to - konieczna będzie zmiana kolumn, a tego nie planowałem. Chociaż jak to mówią - chytry dwa razy traci: nie dało oszukać się jakośći za 1800 PLN (chociaż w dalszym ciągu twierdę, że do 5000 PLN nic lepszego nie da sie kupić spośród monitorów). Jakie wnioski ? Nic optymistycznego: jedyny sensowny sposób złożenia całości to testowanie różnych elemntów w różnych zestawieniach - (przykład monitorki Triangla - z tym kablem nie grają tak jak powinny) A kombinacji jest ... wolę nie liczyć. A drugi wniosek - słuchać, słuchać i słuchać i nie sugerować się ŻADNYMI opiniami z Żadnego Forum czy innego gremium.


Bogdik

Data dodania: 02 listopad 2007

Bogdik

Data dodania: 02 listopad 2007

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Niesamowity kabel zasilający, zwłaszcza do CD. Wszystkie zalety tańszego Blue Energy podniesione do 3 potęgi.
  • Podobnie jak Blue Energy - trochę sztywny.

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Salon Audio Hi-Fi w Łukowie

Ile zapłaciłeś/aś?: Detal 2500 zł (dostałem fajny upust)

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Bo jeszcze nie słyszałem kabla sieciowego, który wniósłby do systemu więcej niż interkonekt, czy kabel głośnikowy.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: NBS Omega Junior, NEEL N14E Gold, Nordost Shiva, Enerr Red Arrow i Blue Energy.

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Kolumny JMLab Focal Electra 926, NAD S300 i S500 na platformie Troks, kondycjoner Neel N5 2300K mkII z NEEL-em N7, Audioquest Panther XLR, w/w kable sieciowe oraz głośnikowy Audioquest Bedrock bi-wire.

Opinia:

Po zakupie Blue Energy podłączyłem go na CD, a NEEL-a N14E Gold do wzmacniacza. Było znacznie lepiej jak NEEL z NBS Omega Junior, ale jednak coś dusiło dźwięk. Zrobiłem więc próbę. Mam stare, ale bardzo dobre DVD Onkyo DV S525, które ma kabel sieciowy podłączoney na stałe. Odtworzyłem więc te same kawałki na obydwu sieciówkach, zamiennie podłączonych do NAD-a S300 i zaraz się okazało kto zawinnił. Był to N14E Gold. Mimo calej sympatii dla niego (bo to świetny kabel w swojej cenie), nie wytrzymał porównania z Blue Energy. To samo wykazał test zrobiony u mojego kolegi. Nie było wyjścia. Sprzedałem złotą 14-tkę, Enerra Blue Energy zamówiłem u innego kolegi, który ma sklep audio w mojej miejscowości. Ten jednak ściągnął cały pakiet enerra (4 sieciówki + kondycjoner). Wziłąłem do domu Red Arrow, Blue Energy i Black Deep. Po krótkich odsłuchach nie było wyjścia. Został Black Deep, chociaż 2 szt. Blue Energy też grały bardzo dobrze.

Czarna Głębia, czy Głęboka Czerń, jakby go nie nazwać ma niesamowity wpływ na pracę CD (ze wzmacniaczem też jest świetnie). Od razu powiększa się przestrzeń i przybywa jeszcze więcej szczególikow w tle spektaklu muzycznego. Poprawia się głębia i siła basu, a wokaliści po prostu stoją w pokoju i śpiewają swoje partie. Przełączenie na Blue czy Red powoduje znaczny dyskomfort.

Przy okazji warto powiedzieć jeszcze jedną ważną rzecz. Podkusiło mnie, aby przełączyć zasilanie kondycjonera NEEL ze standardowej N7 (200 zł), na Red Arrow Enerra (1000 zł). I co usłyszałem? Wbrew temu co się ogolnie mówi, że sieciówka najwięcej zdziała na odcinku od listwy czy kondycjonera do urządzenia audio - okazało się, że ma też bardzo duży wpływ na odcinku od gniazdka w ścianie, do kondycjonera. Całość przekazu jeszcze się poprawiła, zwłaszcza przestrzen i akustyka sali nagraniowej, a także separacja dźwięków. Bas stał się jeszcze bardziej punktowy i dobitny. Po powtórnym przełączeniu na N7 wszystko siadło i zniknęła gdzieś magia. A więc chyba za jakiś czas, czeka mnie kolejny wydatek.




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.